Vestel Kurucusu Kim? Markanın Üretim Tesisleri Nerede?

Zorlu Holding'e ait Vestel A.Ş. şirketi, Türkiye'nin en büyük endüstriyel üretim alanında bulunan firmalarından biridir. Vestel kurucusu kim sorusu cevabına


0
Vestel kurucusu kim tesisleri nerede
Vestel kurucusu kim tesisleri nerede

Zorlu Holding’e ait Vestel A.Ş. şirketi, Türkiye’nin en büyük endüstriyel üretim alanında bulunan firmalarından biridir. Vestel kurucusu kim sorusu cevabına Günümüzde ise Avrupa TV pazarı içerisinde lider konumda olan, beyaz eşya sektöründe ise Avrupa’da ilk 3 üreticiden biri olarak bilinir. Türkiye Cumhuriyeti Devletine ait bilinen markalar arasında ilk 10 sırada Vestel’in adı bulunur.

Türkiye’de yerli bir sermaye ile başlamış olan, 1984 yıllarında kurulmuş bir markadır. Üretim tesislerinin yeri doğrudan Manisa’da olan Vestel, 1,1 milyon metrekare alanda tüm üretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Vestel’in Sahibi Kim?

Vestel AŞ markasının sahibi doğrudan Zorlu Holding’tir. Vestel kurucusu kim çok merak edilir. Bu bilgi kapsamında 1984 Nisan ayında bu şirket, “Türkiye Vestelleniyor” sloganıyla Asil Nadir adlı kişi tarafından kurulmuştur. Kuruluş yeri Manisa olan Vestel’in tamamen konumlandığı alanlarda elektronik ve beyaz eşya alanları ana sektörleridir. Buna ek olarak madencilik, telekomünikasyon ve otomotiv gibi sektörlerde de birçok faaliyetleri bulunduğu bilinir.

Vestel Yerli Marka mı? Vestel Yerli Sermaye ile mi Kuruldu?

Vestel’in alt markaları olarak piyasada aynı zamanda Regal ve SEG adında da markaları vardır. Güçlü bir marka olmasının yanı sıra, bundan yaklaşık 36 yıl önce %100 yerli sermaye ile kurulmuştur. Günümüze kadar gücünü hala hissettiren köklü markalardan biridir.

Vestel’in Üretim Fabrikaları Nerede?

Kuruluşuyla beraber üretimi doğrudan Manisa şehrinde açılmış olup, Türkiye başta olmak üzere ihracat konusunda da tüm üretimlerini yine Manisa’daki üretim fabrikasından yapmaktadır. Manisa ile birlikte Rusya’da da Alexandrov şehrinde Vestel’in üretim tesisleri bulunur.

Üretim tesislerinde ki tüm beyaz eşya ve TV pazarına ait olarak, Avrupa pazarına açılmayı başarmış markalardan biri Vestel’dir. Ürettim yaptığı dış markalarda da Toshiba, JVC, Hitachi, Sharp gibi bilindik markalar bulunur.

Vestel’in Kaç Şubesi Var? Vestel’in Kaç Çalışanı Var? Türkiye’nin birçok yerinde şubesi olan Vestel markası, bugün Türkiye’nin en büyük değerlerinden biridir. Kendi bünyesine doğrudan bağlı olarak çalışan sayısı 13 binin üstünde olarak bilinirken, Vestel’in şu anda ki Şirket Yönetim Kurulu Başkanı, Zorlu Holding sahibi Ahmet Nazif Zorlu’dur.


Like it? Share with your friends!

0
Nerenin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir