TOYOTA nerenin malı | TOYOTA hangi ülkenin malı

  Otomobil    12 Nisan 2020
Yorum Yok
toyota logosu
toyota logosu

Her segment’te ürettiği araçlarla tüm dünyada tercih edilen ve ülke bazlı satışlarda genelde ilk 3 sıraya giren TOYOTA arabalarını bu yazımızda inceledik. Bu yazımızda “Toyota nerenin malıToyota hangi ülkenin malıdır? Toyota Kurucusu kimdirToyota ne zaman kuruldu? Gibi soruların cevabını bulabileceksiniz.

Toyota Nerenin Malı ve Hangi Ülkenin Arabası?

Satış sıralamasında ilk 3’e girebilen Toyota‘nın hikayesi Japonya’da başlamıştır. Bugün dünyanın dört bir yanında kısmen ya da tamamen üretimi yapılan Toyota Japonya ülkesinin malıdır. İlk olarak arabalar için tekstil ürünleri üretmeye başlayan Toyoda Otomatik Tezgah İşleri Şirketi, dünyada hızla talebi artan arabaları üretme planlarına başlamıştır.

Toyota Modelleri

Toyota Tarihçesi

1900’lü yılların başlarında otomatik tezgahlar, dikiş makinaları üretimiyle hayatına başlayan TOYODA şirketi, dikiş konusundaki tecrübesinin etkisiyle de arabaların iç tekstil üretimlerini yapmıştır. İç tekstil üretimine talebin artmasıyla arabalara olan talebin artışınız yakından izleyen Kiichiro Toyoda arabaları ve motorları yakından incelemek üzere batı dünyasını gezmiştir.

Yaptığı incelemeler sonucunda öncelikle benzinli motor üretimine başlamışlardır. Çin ve japonya arasındaki politik sıkıntılar ve ikinci dünya savaşı arifesindeki dünya genelindeki problemleri ön görerek Japon hükümetinin iş adamlarını araba üretimine özellikle teşvik etmesi sonucu ilk olarak kamyon motoru üretimini yaptılar.

Web Site: https://www.toyota.com/

Toyota’nın Sorunlu Modelleri

Model : COROLLA, YARİS, RAV4 VE HİLUX
Üretim Yılı : 2003-2007
Sorun : Hava Yastığı

Model : Auris, Corolla
Üretim Yılı : 2006-2013
Sorun : Hava Yastığı

Model : Camry, Tundra, RAV4, Corolla, Matrix, Avalon, Highlander ve Sequoia
Üretim Yılı : 2010
Sorun : Gaz pedalı

Toyota’nın Yeni Modelleri

Son dönemde satışlarındaki düşüş grafiğini inceleyip insanların daha az yakıt tüketimi olan araçlara rağbet göstereceğini düşünen Toyota, özellikle hibrit modelleriyle yenilikçi ürünler piyasaya sürmüştür.

Toyota 2020 modelleri
Toyota 2020 Modelleri

Diğer araba modelleriyle ilgili yazılarımıza Otomobil link’inden ulaşabilirsiniz.

Comments

comments

285 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Araç çubuğuna atla