Samsung Nerenin Malı | Hangi Ülkeye Ait

  Elektronik    18 Ağustos 2019
Yorum Yok
Samsung Nerenin Mali
Samsung Nerenin Malı ?

Dünya pazarında dev markalar seneler geçtikçe yerini yeni markalara bırakırken Samsung, zirvedeki yerini uzun süre boyunca koruyan markalar arasında yerini bulmaktadır. Yeni bir ürün alma fikrine sahip olan kullanıcıların genelinin aklına gelen ilk markalardan biri de şüphesiz ki Samsung’tur. Ürün sahibi olmadan önce ürünün üretildiği ülkenin hangisi olduğu hakkında bilgi sahibi olunmak istenmesi oldukça doğaldır. Bu içerikte “Samsung Nerenin Malı?” sorusu aklını kurcalayan kullanıcıların soru işaretlerini giderme amacımız söz konusudur. Samsung bir Güney Kore firması olarak karşımıza çıkmaktadır. Güney Kore’nin teknoloji üretiminde gelişimini gözler önüne sermektedir.

Samsung Markasının Kuruluş Hikayesi

Samsung, takvim yaprakları 1938’i gösterirken Güney Kore’de kendine güvenen bir insan tarafından yani Lee Kun-Hee tarafından kurulmuş ve günümüze kadar zirvedeki yarışını sürdürmeyi başarabilmiş bir markadır. Bir şirket olarak kurulan Samsung, seneler içerisinde farklı şirketleri bünyesinde barındıran bir grup halini almıştır. Bünyesinde barındırdığı şirketlerin en önemlisi ise Samsung Elektronik’tir.

Şirketin kuruluş hikayesinde başlangıç noktasının teknoloji ile alakalı olmadığını görmekteyiz. Başlangıçta Güney Kore’ye yakın olan ülkelere yiyecek satma maksadı ile kurulan bir şirket halinde idi. 1969 yılına kadar elektronik açıdan faaliyet göstermeyen şirket, bu sene itibari ile ürettiği teknolojik aletlerle Güney Kore sınırlarını aşarak dünyada en çok bilinen markalar arasında yerini almıştır. 1988 senesinde Suwon merkezinde kurulan elektronik şirket, çok uluslu bir yapıya sahip şirketler arasında yer almaktadır.

2009 yılından itibaren ürettiği akıllı cihazlar ile birlikte dünya piyasasında adından en çok söz ettiren markalardan biri halini alan Samsung, uzun süre boyunca dünya devi sayılan markaların elektronik bileşenlerini üreterek günümüzdeki teknolojik ürünlerin oluşumunda büyük rol oynamıştır.

Samsung Markasının Anlamı ve Felsefesi

Samsung markası Güney Kore dilinde “üç yıldız” manasına gelmektedir. Temsil ettiği felsefe ise büyük olunduğu sürece güçlü kalınacağı ve sınırsız bir hal alınacağıdır. Ki bu üç yıldızın manası büyük, güçlü ve sınırsızdır. 1938 senesinde bu felsefe ile yola çıkan Samsung’un bulunduğumuz gün itibari ile felsefesine ne kadar sadık kaldığı ve hedefini başardığını söylemek yanlış olmasa gerek.

Samsung Marka Ürünler

Evinizde kullandığınız akıllı cihazların bazılarını ilk kez Samsung‘un ürettiğini biliyor muydunuz? Dijital televizyon, dijital saat ve hepimizin severek kullandığı Mp3’leri ilk olarak üreten marka Samsung’tur. En yakın rakiplerine 2 kat fark atan çalışan sayısı ile yeni teknolojiler üreten bir marka halini alan Samsung, inşaat alanından teknoloji alanına birçok alanda kendini gösteren bir şirketler grubu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Günümüzde akıllı televizyon pazarına en çok ürün sokan ve en çok tercih edilen marka halini alan Samsung, birbirinden yeni teknolojileri diğer firmalar ile de paylaşarak teknolojinin gelişimini destekleyen adımlar atmaktadır. Samsung tarafından geliştirilen retina ekran teknolojisi, Samsung’un en büyük rakibi haline gelen Apple tarafından kullanılan teknolojiler arasındadır.

Diğer markalardan farklı olarak Samsung, kendi işletim sistemine de sahiptir. Tizen adı verilen bu işletim sistemi Samsung’un Z serisi akıllı telefonlarında kullanılmaktadır. Bu telefonlar akıllı telefon sahibi olmak isteyip uygun fiyatlı ürünler bulamayan kullanıcılar için üretilmiştir ve genellikle Uzak Doğu ülkelerinde alıcı bulmaktadır.

Cep telefonu, akıllı telefon gibi ürünlerin yanı sıra akıllı ev aletleri üretimi de yapan Samsung, dünya pazarında payını her geçen gün büyütmeye ve yeni teknolojiler üretmeye devam etmektedir. Bunların yanı sıra ilk akıllı saatin üreticisi de olan Samsung, bu teknolojik gelişimi “saat telefon” adı ile piyasaya sürmüş idi. Her ürünü ile kalitesinin tartışılmaz olduğunu gözler önüne süren Samsung’un dünya pazarındaki payını uzun süreler boyunca koruyacağını söyleyebiliriz.

Web sitesi : Samsung.com.tr

Comments

comments

682 okunma

Etiketler : , , , , , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Araç çubuğuna atla