Pepsi Hangi Ülkenin Nerenin Malı? | Kurucu Kim

Dünya'da popüler içecekler arasında yer alan içecek Pepsi nerenin malı, Pepsi hangi ülkenin markası ilk ne zaman ve kim tarafından üretildi merak konusu


0
Pepsi Nerenin Mali
Pepsi Nerenin Malı ?

Dünya’da popüler içecekler arasında yer alan ve en çok sevilen gazlı içecek Pepsi nerenin malı, Pepsi hangi ülkenin markası ilk ne zaman ve kim tarafından üretildi merak konusu

Alkolsüz bir içecek olarak sunulan Pepsi, New York merkezli bir firma tarafından üretilmeye başlanmıştır. Ülkemizde de fabrikaları ve depoları olan Pepsi içeriğinde şeker, su, karamel, fosforik asit, limon yağı, Hindistan cevizi yağı bulunduran özel bir içecektir. Kuzey Karolina’da geliştirilmeye başlanan Pepsi, 1898’de ismini aldı ve 1903 yılında eczacı ve sanayici olan üreticisi tarafından tarifinin patenti alındı.

En büyük rakibi olan Coca-Cola ile dünya pazarını paylaşan Pepsi, bazı ülkelerde ikinci sırada tercih edilirken bazı ülkelerde ise birinci sırada tercih edilmektedir.

Pepsi’nin açıkladığı kadarıyla içindekiler :

Su, Şeker (Ş) Veya Fruktoz-Glukoz Şurubu (F), Karbondioksit, Renklendirici (Karamel), Asitlik Düzenleyici (Orto-Fosforik Asit), Kafein (0,1 G/L), Aroma Vericiler (Doğal Aromalarla Yapılmıştır). Kullanılan Şeker Veya Fruktoz-Glukoz Şurubu Paket Üzerinde Kodlanmıştır.

Pepsi Nerenin Malı: Amerika Birleşik Devletleri

Pepsi Hangi Ülkenin Markası : Amerika

Pepsi Ne Zaman Üretildi: 1880’de geliştirildi

Pepsi Kim Tarafından Üretildi: Caleb Bradham

Pepsi Alanı: Meşrubat

Pepsi web sitesi : https://www.pepsi.com.tr/

İlginizi çekebilecek diğer konu Coca Cola nerenin malı?


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir