Giyim

Kinetix Nerenin Malı | Hangi Ülkenin Markası | Kimin

  Giyim    1 Mart 2020
Yorum Yok
Kinetix Nerenin Mali
Kinetix Nerenin Malı ?

Kinetix markası Türkiye’de ve tüm Dünya’da gerçek bir başarı öyküsü olarak hayatına devam etmektedir. Peki Kinetix nerenin malı ? Gaziantep’in küçük bir mahallesinde 25 metrekare alanda ayakkabı üretimine başlayan Ahmet Ziylan, bugün Almanya’nın en büyük ayakkabı zincirinin sahibidir. 1970’li yıllarda Gaziantep’te bulunan küçük atölyesini İstanbul’a taşıyan Ahmet Ziylan, büyük stratejiler ve küçük üretimlerle ilk satışlarını gerçekleştirmeye başlamıştır.

Kinetix Nerenin Malı ?

Kinetix, Türkiye’nin malıdır ancak onu gerçek bir marka haline getiren 1980’li yılların spor ayakkabı tutkusudur. O dönemde spor ayakkabılar henüz bilinmeyen bir türdü ancak Ahmet Ziylan büyük bir girişimci olması ile beraber Türkiye iç pazarına ilk spor ayakkabılarını sürdükten sonra çok daha hızlı büyümeye başlamıştır. Bugünün temellerini o yıllarda atan Kinetix o günlerde Türkiye’nin en büyük ayakkabı üreticisi olmuştur. Ancak bu büyüme yeterli değildi o yüzden Ziylan Grup adı altında 14 şirket daha kurulacak ve dünyanın her noktasına ithal etmeye başlanacaktı.

Yalnızca Türkiye’de ayakkabı üretimi konusunda yetinmeyen Ahmet Ziylan, büyük atak yaparak Ziylan Grubu kurdu ve dünyanın her noktasına ayakkabı fikrinin ilk adımlarını gerçekleştirdi.

Kinetix Kimin ?

Peki, sıra geldi Kinetix kimin sorusuna. 1985 yılında iki aile şirketi birleşti. Bu isimler Ziylan ve Büyükekşi aileleri idi. Bu iki aile tarafından ayakkabı şirketinin adı Ziylan ayakkabı olmuştur. Ziylan markası adı altında Halley ismi ile ilk spor ayakkabılar üretilmiştir. Halley markası ile büyük bir çıkış elde eden Ziylan, piyasadan aldığı etkileşim ile yeni bir atılım daha gerçekleştirerek Eskimo modeli ile piyasaya çıkmıştır.

Kinetix Hangi Ülkenin Markası ?

Kinetix hangi ülkenin markası derseniz cevabımız Türkiye’nin markasıdır olacaktır. Türkiye’de gelişmiş ve değişmiş olan marka ilk çıkış modelleri ile bugünlere gelebilmiştir. İlk çıkış modeli olan Eskimo, tıpkı Eskimoların çizmelerine benzeyen bir modeldeydi. İhracatın ilk adımlarını Eskimo ile gerçekleştiren marka daha da hızlı büyümeye başlamıştır.  İlk ihracatın Yunanistan ülkesine yapıldığı daha sonra ise Almanya’ya ihracatın başladığı bilinmektedir. Bu ihraçlardan elde edilen gelir ile beraber Flo Mağazacılık Hizmetleri ve Pazarlama A.Ş. kuruldu. Bu şirket Ziylan Gruba bağlı bir alt şirket olarak faaliyetlerine bağladı. 2001 yılında kurulan yeni şirket ile Türkiye’de daha hızlı ve pratik satışlar yapma hedeflendi.

Kinetix kurucusu aslen Ziylan Grup’tur. Ziylan Grup adı altında bugün 14 adet şirket bulunmaktadır ve toplamda 1800 ile 2300 kişi arasında çalışan olduğu bilinmektedir. Bu denli büyümenin ardından yeni atılımlara daha imza atan Ziylan Grup, İtalyan markalarından ve Alman markalarından gözde ayakkabı üreticilerini satın almış ve bünyesine katmıştır.

Kinetix’i Kim Kurdu?

Kinetix bugün her ne kadar bir holding tarafından yönetiliyor olsa da onu kuran, geliştiren, ilk ayakkabıyı üreten, ilk satışı yapan ve bugünlere gelmesine vesile olan isim Ahmet Ziylan’dır. Ahmet Ziylan şirketini kurduğunda henüz genç yaştaydı. Ancak bugün Almanya’nın ve İtalya’nın en ünlü ayakkabı üretici markalarını satın almış ve bünyesine katmıştır. Kinetix, bugün Türkiye’nin en büyük giyim markalarından biri haline geldiyse bunu değişime ve gelişime borçludur.

Kinetix Nerenin Malı , Kinetix Hangi Ülkenin Markası : Türkiye

Kinetix Kurucusu : Ahmet Ziylan

Kinetix Ne Zaman Kuruldu : 1989

Alışveriş için Kinetix Resmi Websitesi : https://www.kinetix.com.tr/

135 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.