Genel

Evkur Yerli Marka mı? Evkur Mağazalarının Sahibi Kim?

  Genel    25 Mayıs 2020
Yorum Yok
Evkur Sahibi Kim?
Evkur Sahibi Kim?

Türkiye’de şu anda bulunan en büyük taksitli alışveriş imkânı sunan Evkur sahibi kim, Türkiye’de bir numaralı mağaza olarak bilinir. İnsanların taksitli alışveriş yapmasına izin veren mağaza, ürün yelpazesi olan 68 binden fazla ürünü mağazalarında bulundurarak irili ufaklı her türlü üründe taksit imkânı sunan mağazacılık anlayışına sahiptir.

Perakende mağazacılık mantığında 1972 yıllarında sektöre başlangıç yapan Evkur, bir türlü alışveriş merkezi olarak Türkiye’nin birçok yerinde zincir mağazacılık görevi gören çok katlı mağazacılık zinciridir. “Evkur Evinizi Kurar” sloganıyla televizyon ve radyo kanallarında yayınlanan reklamlarıyla bildiğimiz bu markanın sahibi kim? Evkur mağazasını kim kurdu? sorusu pek çok kişi merak ediyor.

Evkur’u Kim Kurdu? Yerli Yatırım mı?

1972 yılında kurulan Evkur, %100 yerli sermaye ile kurulmuştur. 1972 yıllarında kurulurken ilk ismi Murat Hali Mağazaları olan Evkur’un hikayesi, 1994’te ismi değişikliğe giderek tam ismi olan Evkur Alışveriş Merkezleri adını almıştır.

Yönetim Kurulu ile yönetilmekte olan bu büyük şirketinin sahibi olarak baştaki isim ise Hasan Kan olarak bilinir. Aynı zamanda kurucu sıfatına da sahip kişidir.

Evkur Nasıl Kuruldu?

İlk kuruluş yılı olan 1972 yıllarında, marka ismi sadece Murat Halı Mağazaları olarak biliniyordu. Adından da anlaşılacağı gibi, faaliyet alanı ise kısıtlı olarak sadece halı satışı olan marka, daha sonrasında tek mağaza halinde 1987 yılında mağaza modelinde zincir mağazalar sistemine geçmeyi düşündü. Buna göre de ilk olarak ismini değiştirdi ve isminin tam haliyle Evkur Alışveriş Merkezleri olarak değiştirdi.

Evkur’un Kaç Şubesi Var?

İstanbul’da Küçükçekmece’de merkez binası olan Evkur, tüm faaliyetlerini Türkiye’ye yaymış durumdadır. Toplam şube sayısı 100’ü geçmesiyle beraber bugün tüm şube yönetimi Türkiye’nin en büyük şehri İstanbul’daki merkez binası üzerinden yapılmaktadır. Bugün Evkur Alışveriş Merkezlerinin, Türkiye’de 37’den fazla şehirde şubesi bulunuyor. Önceleri sadece halı satışı ile faaliyetlere başlayıp daha sonrasında yerli ve yabancı markalarda teknoloji ürünlerinden ev aletlerine, spor aletlerinden iç giyime kadar 68 bin ürün çeşidiyle mağazalar zincirine dönüşmüş olan Evkur’un Türkiye’de 100’den fazla şube sayısı bulunur. Bu şubeler ise toplamda 45 şehirde yayılmış durumdadır.

Evkur Müşteri iletişim formu

Comments

comments

688 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Araç çubuğuna atla