Giyim

Defacto Kimin | Ortakları | Yerli mi?

  Giyim    19 Aralık 2019
2 Yorum

Defacto özellikle son 10 yıl içinde Türkiye’de büyük bir pazar payına sahip olmuş bir giyim mağazasıdır. Defacto mağazalarından ürün satın alan müşterilerin aklındaki sorulardan biri de “Defacto nerenin malı?” ve Defacto kimin? Defacto ortakları kimler? Defacto Yerli mi? olmuştur. Çünkü müşteriler ürünlerini satın aldıkları firmaların nerenin malı olduğunu bilmek istemektedirler. Özellikle isminin yabancı olmasından dolayı çoğu kişi Defacto şirketinin yabancı bir ülkenin olduğunu düşünmektedirler. Fakat bilinenlerin aksine aslında defacto yabancı bir ülkeye ait değildir. Defacto yüzde yüz Türk malıdır. 2003 yılında İstanbul’da kurulmuştur ve Türkiye’nin en büyük 36. firması olmayı başarmıştır. Defacto şirketi sadece Türkiye’de değiş yurt dışında da satış yapmaktadır. Bu hem Defacto hem de ülkemiz için büyük bir başarı hikayesidir.

Defacto Nerenin Mali
Defacto Nerenin Malı ?

Defacto Kimin ve Kurucusu Kim?

Defacto şirketinin kurucusu Zeki Cemal Özen‘dir. 2003 yılında kurulan şirketin yurtdışı şubeleri özellikle Kazakistan, Kuzey Irak, Mısır ve İran ülkelerinde toplam 10 adet mağazası bulunmaktadır. Ayrıca yurt dışında İnternet üzerinden satış yapmaktadır. Defacto şirketi Ozon Tekstil çatısı altında kurulmuştur. Defacto’nun kurucusu olan Zeki Cemal Özen de Ozon Tekstil’in CEO’sudur. LC Waikiki mağazaları gibi Defacto mağazalarını da daha çok işlek caddelere ve kalabalık alışveriş merkezlerine açmaktadır. Türkiye’nin hemen hemen her ülkesinde en az bir adet mağazası bulunmaktadır.

Artık “Defacto nerenin malı?” sorusuna vereceğimiz cevap bellidir. Defacto tamamen Türk malıdır. Türk bir holdingin Türk bir CEO’su tarafından kurulmuştur. Defacto şirketi ülkenin dört bir yanında yeni mağazalar açmakta ve satışlarını büyük oranda arttırmaktadır. Özellikle kalite konusunda ürünlerinde kullandığı malzemelerden kesinlikle ödün vermemektedir.

Defacto Kelimesinin Anlamı Nedir?

De facto veya de fakto kelime anlamı olarak “gerçekte”, “fiilen”, “uygulamada”, ve “pratikte” anlamına gelmektedir. Latince bir kelime olan “de facto” aynı zamanda “Hukuki olarak” veya “Kanuna göre” anlamına da gelmektedir. Genellikle jüri ile karşıt olarak kullanılmaktadır. Ayrıca jüri kanun hakkında konuşuyorsa, kanunların gerçek hayatta uygulamasının nasıl olduğunu söylemek amacıyla bu kelimeyi kullanır. Aslında “de facto” kelimesinin kullanımı oldukça geniştir. evliliklerde dahi kullanılan “de facto” kelimesi, İngilizcede ilk defa 1062 yılında kullanılmaya başlanmıştır.

Alış veriş yapabileceğiniz web sitesi : https://www.defacto.com.tr

402 okunma

Etiketler : , , , , , , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapına Yorumlar (2)

 • hakan Yazar

  defacto kimin olduğunu öğrendim, defacto sahibinin kim olduğunu ve hangi ülkeye ait olduğunu da.

 • Bilge Akon Yazar

  Adından dolayı yabancı sanıyordum
  Çok sevindim yerli olduğunu yeni öğrendim yabancı olsaydı alışveriş yapmam
  Başarılarının devamını diliyorum
  İhtiyacım olunca öncelikli olarak tercih edeceğim
  Az önce telefonumda reklamını görünce inceledim çok sevindim