Casper Hangi Ülkenin Nerenin Malı? | Kim Kurdu

  Elektronik    30 Ağustos 2019
Yorum Yok
Casper Nerenin Mali
Casper Hangi Ülkenin ve Nerenin Malı ?

Casper, son günlerde çıkardığı Excalibur serisi bilgisayar ve V serisi telefonlar ile oldukça ilgi çekmeyi başarmıştır. Peki, Casper hangi ülkenin ve nerenin malı?

Casper hangi ülkenin ve nerenin malı sorusunun cevabını en baştan Türkiye olarak verebiliriz. Marka adının Türkçe bir kelime olmaması çoğu kullanıcısı ve müşterisini yanıltsa da Casper kurucuları ve ortakları yapısı itibariyle tamamen yerli bir markadır.

Detaylara girecek olursak, Casper şirketi 1991 yılında İstanbul’da kurulmuştur. 1991 yılından itibaren bilgisayar teknolojileri, telekomünikasyon ve yan ürünleri üreten bir firmadır.

Şirketi 3 bilgisayar mühendisi ve girişimci olan Altan Aras, Yalçın Yıldırım ve Ali İ. Taşkın tarafından İstanbul’da kurulmuştur. 2007’de üretimini artırmak için geçtikleri büyük tesisleri ile Ortadoğu ve Avrupa’nın en büyük bilgisayar üreten fabrikalarından biri haline gelmiştir. Yaklaşık 35 dönüm kapalı alana sahip üretim hatları vardır. Toplam istihdam sayısı da 500’e yaklaşmaktadır.

Casper yıllık üretim miktarı elektronik ürünlerinden toplamda 1 milyon adeti bulmaktadır. Üretimleriyle ilgili araştırma ve geliştirme süreçleri de yine Türk mühendisler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Casper Ürünleri

Casper bilgisayarla başladığı serüvenine telefon modellerini de ekleyerek çok daha hızlı büyüme yakaladı. Bilgisayar modellerini de detaylandırıp genişleterek gündelik kullanım bilgisayarları yanında özellikle yüksek grafik gücü gerektiren oyun bilgisayarlarını da portföyüne ekledi.

Casper Nerenin Malı: Türkiye

Casper Ne Zaman Kuruldu: 1991

Casper Kurucusu Kimdir: Altan Aras Fakılı, Yalçın Yıldırım ve Ali İhsan Taşkın

Casper Alanı: Bilgisayar ve yan ürünleri üreticiliği

Web Sitesi : https://www.casper.com.tr

Casper Servisleri

Casper kalite politikasında hızlı servis hizmeti sunmayı hedeflemektedir. Servislerini 2 ana kategoriye ayıran Casper, standart başvurular için Casper Jet Servisi üzerinden hizmet sunmaktadır.

Ancak acelesi olan işler için oluşturduğu ikinci tip servis şekli Casper Turbo Servis‘tir. (Casper Turbo Servis’in ücretli olduğunu hatırlatmak isteriz.)

Casper Turbo Servis’te Hafta içi saat 12:00’ye kadar yapılan istekler aynı gün, 12:00’den sonra yapılan isteklerde ise bir sonraki iş gününde cihazın servis ve teslimi hedeflenmektedir.

Casper Turbo Servis ücreti 50 TL’dir. (2020 yılı tarifesi)

Ürününüzle ilgili servis hizmeti için talep formuna https://www.casper.com.tr/destek adresinden ulaşabilirsiniz.

Casper Yetkili servis listesi ile size en yakın servisin bilgilerine ulaşabilirsiniz.

666 okunma

Etiketler : , , , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.