Bugatti Nerenin Malı | Hangi Ülkenin | Kimin


0
Bugatti Nerenin Mali
Bugatti Nerenin Malı ?

Bugünkü yazımızda Bugatti nerenin malı sorusuna cevap vereceğiz. Bugatti nerenin malı sorusundan önce dünyanın en hızlı araba üreticisi unvanı nasıl kazanılır bundan bahsedelim!

Dünyanın en hızlı otomobili olan Veyron modelinin üreticisi olan Bugatti, tabii ki Volkswagen kontrolü altındadır. Ancak her ne kadar bir aracı kontrol altında olunsa dahi Bugatti markası kendine özgün tasarımları ve makine mühendisliği ile dünyanın en hızlı otomobili unvanını kazanmıştır. 1001 beygirlik süper bir güç ile çalışan Veyron, 1250 torkluk güç üreterek 407 kilometreye kadar hız görebiliyordu. Veyron modeli dört milyon Euro gibi bir fiyattan satıldı. Her ne kadar eski bir model olsa da bugün hala dünyanın en hızlı otomobili unvanını korumaktadır.

Bugatti Kimin ?

Bugün Bugatti markasının sahibi Volkswagen AG şirketidir. Bugatti Veyron modelinin satışı geçtiğimiz yıllarda tükenmiştir. Dört milyon Euro gibi bir miktara satışı sunulan bir aracın bu kadar hızlı bir şekilde tüketilmesi şirket tarihinde ayriyeten bir başarı kıstasıdır.

Bugatti nerenin malı sorusu için ise en net bir şekilde Fransa diyebiliriz. Bugatti şirketinin ilk kuruluşu 1909 yılına kadar dayanmaktadır. Ettore Bugatti isimli işadamı 1909 yılında bu şirketi kurmuş ve küçük bir atölyede tüm faaliyetlerine başlamıştır.

Bugatti Hangi Ülkeye Ait ?

Bugatti her ne kadar Fransız malı olsa da bugün şirketin tamamına sahip olan Volkswagen Almanya menşeilidir. Bu sebeple son üretilen otomobillerin Fransa – Almanya ortak üretimi diyebiliriz. Bu bilgi her ne kadar doğrulanmış bir bilgi olmasa da genel kültür olarak bilinen bir bilgidir.

Son aracını satan Bugatti, artık otomobil üretmeyecek ancak ikinci el olarak satışı devam edecek. Bugatti Veyron modelinin büyük satış rakamlarına ulaşmasının ardından Volkswagen ve Bugatti tarafından gelen ortak karar ile artık üretim yapılmayacak. Ancak bir gün 2 – 3 milyon Euro civarında Bugatti Veyron aracını ikinci el olarak satın alabilirsiniz.

Bugatti Hangi Ülkenin ?

Peki Bugatti hangi ülkenin ? Bugatti Veyron modelini ilk defa Fransa’nın Molsheim kentinde üretildiği bilinmektedir. Ancak yukarıda belirttiğimiz gibi Bugatti markası artık otomobil üretimi yapmayacak. Bu sebeple yakın zamanda Bugatti markasından otomobil satın almak isterseniz çok geç kaldınız.

Dünyanın en hızlı otomobili unvanını kazandığı Veyron ile değerinden çok daha fazla para kazanan Bugatti şirketinin neden üretime devam etmeyeceği hala sır gibi saklanıyor. Ancak bu bilgilere ulaşmak internet döneminde çok daha kolay hale geldi. Tabii ki bu bilgilerin pek çoğuna güvenilmez ancak siz yine de şansınızı deneyin.

Volkswagen atağı ile geliştirilen Bugatti Chiron dünyanın en hızlı yeni otomobili olarak unvan kazanmıştır. 420 kilometre/s hız ile dünyanın en hızlı otomobili unvanını yeniden kazanan Bugatti markasının yeni modeller üretmeyeceği ve tüm mühendislik bilgilerini yeni markalara aktaracağı biliniyor.

Bugatti Nerenin Malı : Almanya – Fransa

Bugatti Kimin : Volkswagen AG

Bugatti Website : https://www.bugatti.com/


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir